EEEHB1V220AP
PANASONIC
PANASONIC EEEHB1V220AP
image shown is a representation only
EEEHB1V220AP
Description: V-HB 22uF 35V 20% 6x6 Supplier: PANASONIC Matchcode: HCR22U35V Rutronik No.: KEL20037 Unit Pack: 1000 MOQ: 4000 Packaging: REEL
C(N)
22 µF
V(N)
35 V
Rutronik size
6x6 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
I(@100kHz/T(A)m
55 mA
Packaging
REEL
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Supp. case size
6,3x5,8 mm