EEEHB1A221AP
PANASONIC
PANASONIC EEEHB1A221AP
image shown is a representation only
EEEHB1A221AP
Description: V-HB 220uF 10V 20% 8x10 Supplier: PANASONIC Matchcode: HCR220U10V Rutronik No.: KEL23397 Unit Pack: 500 MOQ: 2000 package: REEL Packaging: REEL PAP
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
220 µF
V(N)
10 V
Style
SMD
Rutronik size
8x10 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
I(@100kHz/T(A)m
272 mA
Packaging
REEL PAP
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Con. design
NA
Supp. case size
8x10,2 mm
Reel step
16 mm