EEEHA1V331P
PANASONIC
PANASONIC EEEHA1V331P
image shown is a representation only
EEEHA1V331P
Description: V-HA 330uF 35V 20% 10x10 Supplier: PANASONIC Matchcode: HCR330U35V Rutronik No.: KEL22746 Unit Pack: 500 MOQ: 2000 Packaging: REEL PLAST
Datasheet
Add to Project
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
330 µF
V(N)
35 V
Rutronik size
10x10 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
1000 h
I(@100kHz/T(A)m
425 mA
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Supp. case size
10x10,2 mm
Reel step
16 mm