EEEFTA331XAP
PANASONIC
PANASONIC EEEFTA331XAP
image shown is a representation only
EEEFTA331XAP
Description: V-FT 330uF 10V 20% 6x8 Supplier: PANASONIC Matchcode: HCRL330U10V Rutronik No.: KEL18056 Unit Pack: 900 MOQ: 1800 Packaging: REEL PLAST
C(N)
330 µF
V(N)
10 V
Rutronik size
6x8 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
Z(100kHz/20°C)
160 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
600 mA
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Supp. case size
6,3x7,7 mm
Reel step
12 mm