EEEFT1V470AR
PANASONIC
PANASONIC EEEFT1V470AR
image shown is a representation only
EEEFT1V470AR
Description: V-FT 47uF 35V 20% 5x5,8 Supplier: PANASONIC Matchcode: HCRL47U35V Rutronik No.: KEL19652 Unit Pack: 1000 MOQ: 2000 Packaging: REEL PLAST
C(N)
47 µF
V(N)
35 V
Rutronik size
5x6 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
Z(100kHz/20°C)
360 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
240 mA
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Supp. case size
5x5,8 mm