EEEFT1H221AP
PANASONIC
PANASONIC EEEFT1H221AP
image shown is a representation only
EEEFT1H221AP
Description: V-FT 220uF 50V 20% 8x10 Supplier: PANASONIC Matchcode: HCRL220U50V Rutronik No.: KEL19329 Unit Pack: 500 MOQ: 500 Packaging: REEL PLAST
C(N)
220 µF
V(N)
50 V
Rutronik size
8x10 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
Z(100kHz/20°C)
180 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
670 mA
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Supp. case size
8x10,2 mm