EEEFT1C681GP
PANASONIC
PANASONIC EEEFT1C681GP
image shown is a representation only
EEEFT1C681GP
Description: V-FT 680uF 16V 20% 8x10 Supplier: PANASONIC Matchcode: HCRL680U16V Rutronik No.: KEL22157 Unit Pack: 500 MOQ: 500 Packaging: REEL
C(N)
680 µF
V(N)
16 V
Rutronik size
8x10 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
5000 h
Z(100kHz/20°C)
80 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
850 mA
Packaging
REEL
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Supp. case size
8x10,2 mm
Reel step
16 mm