EEEFPC221XAP
PANASONIC
PANASONIC EEEFPC221XAP
image shown is a representation only
EEEFPC221XAP
Description: V-FP 220uF 16V 20% 6x8 Supplier: PANASONIC Matchcode: HCRL220U16V Rutronik No.: KEL18392 Unit Pack: 900 MOQ: 900 Packaging: REEL PAP
Datasheet
Add to Project
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
220 µF
V(N)
16 V
Rutronik size
6x8 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
Z(100kHz/20°C)
160 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
600 mA
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Supp. case size
6,3x7,7 mm