EEEFPC220UAR
PANASONIC
PANASONIC EEEFPC220UAR
image shown is a representation only
EEEFPC220UAR
Description: V-FP 22uF 16V 20% 4x6 Supplier: PANASONIC Matchcode: HCRL22U16V Rutronik No.: KEL18080 Unit Pack: 2000 MOQ: 2000 Packaging: REEL PAP
Datasheet
Add to Project
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
22 µF
V(N)
16 V
Rutronik size
4x6 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
Z(100kHz/20°C)
850 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
160 mA
Packaging
REEL PAP
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Con. design
NA
Supp. case size
4x5,8 mm