EEEFP1V331AP
PANASONIC
PANASONIC EEEFP1V331AP
image shown is a representation only
EEEFP1V331AP
Description: V-FP 330uF 35V 20% 10x10 Supplier: PANASONIC Matchcode: HCRL330U35V Rutronik No.: KEL15996 Unit Pack: 500 MOQ: 500 Packaging: REEL PAP
C(N)
330 µF
V(N)
35 V
Rutronik size
10x10 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
Z(100kHz/20°C)
60 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
1190 mA
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Con. design
NA
Supp. case size
10x10,2 mm