EEEFP1A331AP
PANASONIC
PANASONIC EEEFP1A331AP
image shown is a representation only
EEEFP1A331AP
Description: V-FP 330uF 10V 20% 8x10 Supplier: PANASONIC Matchcode: HCRL330U10V Rutronik No.: KEL17373 Unit Pack: 500 MOQ: 1000 Packaging: REEL PLAST
C(N)
330 µF
V(N)
10 V
Rutronik size
8x10 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
Z(100kHz/20°C)
80 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
850 mA
Packaging
REEL PLAST
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Con. design
NA
Supp. case size
8x10,2 mm