EEEFP1A151AP
PANASONIC
PANASONIC EEEFP1A151AP
image shown is a representation only
EEEFP1A151AP
Description: V-FP 150uF 10V 20% 6x6 Supplier: PANASONIC Matchcode: HCRL150U10V Rutronik No.: KEL18394 Unit Pack: 1000 MOQ: 2000 Packaging: REEL PAP
C(N)
150 µF
V(N)
10 V
Rutronik size
6x6 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
Z(100kHz/20°C)
26 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
300 mA
Packaging
REEL PAP
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Con. design
NA
Supp. case size
6,3x5,8 mm