EEEFP0J471AP
PANASONIC
PANASONIC EEEFP0J471AP
image shown is a representation only
EEEFP0J471AP
Description: V-FP 470uF 6,3V 20% 8x10 Supplier: PANASONIC Matchcode: HCRL470U6,3V Rutronik No.: KEL22566 Unit Pack: 500 MOQ: 1000 Packaging: REEL PLAST
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
470 µF
V(N)
6.3 V
Style
SMD
Rutronik size
8x10 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
Z(100kHz/20°C)
80 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
850 mA
Packaging
REEL PLAST
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Supp. case size
8x10,2 mm