EEEFKJ331XAP
PANASONIC
PANASONIC EEEFKJ331XAP
image shown is a representation only
EEEFKJ331XAP
Description: V-FK 330uF 6,3V 20% 6x8 Supplier: PANASONIC Matchcode: HCRL330U6,3V Rutronik No.: KEL16486 Unit Pack: 900 MOQ: 1800 Packaging: REEL PAP
C(N)
330 µF
V(N)
6.3 V
Rutronik size
6x8 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
Z(100kHz/20°C)
34 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
280 mA
Packaging
REEL PAP
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Con. design
NA
Supp. case size
6,3x7,7 mm