EEEFK1V331GV
PANASONIC
PANASONIC EEEFK1V331GV
image shown is a representation only
EEEFK1V331GV
Description: V-FK 330uF 35V 20% 10x10 Supplier: PANASONIC Matchcode: HCRL330U35V Rutronik No.: KEL23208 Unit Pack: 500 MOQ: 3000 package: REEL Packaging: REEL PAP
C(N)
330 µF
V(N)
35 V
Rutronik size
10x10 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
5000 h
Z(100kHz/20°C)
80 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
850 mA
Packaging
REEL PAP
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Con. design
VIB proof
Supp. case size
10x10,5 mm
Reel step
16 mm