EEEFK1V222SM
PANASONIC
PANASONIC EEEFK1V222SM
image shown is a representation only
EEEFK1V222SM
Description: V-FKS 2200uF 35V 20% 18x16 Supplier: PANASONIC Matchcode: HCRL2200U35V Rutronik No.: KEL23727 Unit Pack: 125 MOQ: 250 Packaging: REEL PLAST
C(N)
2200 µF
V(N)
35 V
Rutronik size
18x16 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
5000 h
Z(100kHz/20°C)
33 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
2060 mA
Packaging
REEL PLAST
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Supp. case size
18x16,5 mm
Reel step
32 mm