EEEFK1V220R
PANASONIC
PANASONIC EEEFK1V220R
image shown is a representation only
EEEFK1V220R
Description: V-FK 22uF 35V 20% 5x6 Supplier: PANASONIC Matchcode: HCRL22U35V Rutronik No.: KEL15537 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 Packaging: REEL PLAST
C(N)
22 µF
V(N)
35 V
Rutronik size
5x6 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
Z(100kHz/20°C)
700 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
160 mA
Packaging
REEL PLAST
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Con. design
NA
Supp. case size
5x5,8 mm