EEEFK1K470P
PANASONIC
PANASONIC EEEFK1K470P
image shown is a representation only
EEEFK1K470P
Description: V-FK 47uF 80V 20% 10x10 Supplier: PANASONIC Matchcode: HCRL47U80V Rutronik No.: KEL19543 Unit Pack: 500 MOQ: 1000 Packaging: REEL PAP
C(N)
47 µF
V(N)
80 V
Rutronik size
10x10 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
5000 h
Z(100kHz/20°C)
700 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
200 mA
Packaging
REEL PAP
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Con. design
NA
Supp. case size
10x10,2 mm
Reel step
16 mm