EEEFK1J100P
PANASONIC
PANASONIC EEEFK1J100P
image shown is a representation only
EEEFK1J100P
Description: V-FK 10uF 63V 20% 6x6 Supplier: PANASONIC Matchcode: HCRL10U63V Rutronik No.: KEL15538 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 Packaging: REEL PAP
C(N)
10 µF
V(N)
63 V
Rutronik size
6x6 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
Z(100kHz/20°C)
1500 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
80 mA
Packaging
REEL PAP
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Con. design
NA
Supp. case size
6,3x5,8 mm