EEEFK1H470P
PANASONIC
PANASONIC EEEFK1H470P
image shown is a representation only
EEEFK1H470P
Description: V-FK 47uF 50V 20% 8x6 Supplier: PANASONIC Matchcode: HCRL47U50V Rutronik No.: KEL15533 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 Packaging: REEL PAP
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
47 µF
V(N)
50 V
Style
SMD
Rutronik size
8x6 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
Z(100kHz/20°C)
680 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
195 mA
Packaging
REEL PAP
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Con. design
NA
Supp. case size
8x6,2 mm