EEEFK1H101GP
PANASONIC
PANASONIC EEEFK1H101GP
image shown is a representation only
EEEFK1H101GP
Description: V-FK 100uF 50V 20% 8x10 Supplier: PANASONIC Matchcode: HCRL100U50V Rutronik No.: KEL16985 Unit Pack: 500 MOQ: 500 Packaging: REEL PAP
C(N)
100 µF
V(N)
50 V
Rutronik size
8x10 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
5000 h
Z(100kHz/20°C)
340 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
350 mA
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Supp. case size
8x10,2 mm