EEEFK1E100AR
PANASONIC
PANASONIC EEEFK1E100AR
image shown is a representation only
EEEFK1E100AR
Description: V-FK 10uF 25V 20% 4x6 Supplier: PANASONIC Matchcode: HCRL10U25V Rutronik No.: KEL16489 Unit Pack: 2000 MOQ: 4000 Packaging: REEL PAP
C(N)
10 µF
V(N)
25 V
Rutronik size
4x6 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
Z(100kHz/20°C)
1350 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
90 mA
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Supp. case size
4x5,8 mm