EEEFK1A221P
PANASONIC
PANASONIC EEEFK1A221P
image shown is a representation only
EEEFK1A221P
Description: V-FK(A) 220uF 10V 20% 8x6 Supplier: PANASONIC Matchcode: HCRL220U10V Rutronik No.: KEL22604 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 Packaging: REEL PLAST
C(N)
220 µF
V(N)
10 V
Rutronik size
8x6 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
Z(100kHz/20°C)
260 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
300 mA
Packaging
REEL PLAST
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Supp. case size
8x6,2 mm
Reel step
12 mm