EEEFK1A102P
PANASONIC
PANASONIC EEEFK1A102P
image shown is a representation only
EEEFK1A102P
Description: V-FK 1000uF 10V 20% 10x10 Supplier: PANASONIC Matchcode: HCRL1000U10V Rutronik No.: KEL15536 Unit Pack: 500 MOQ: 500 Packaging: REEL PAP
C(N)
1000 µF
V(N)
10 V
Rutronik size
10x10 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
Z(100kHz/20°C)
80 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
850 mA
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Supp. case size
10x10,2 mm