EEEFK0J331P
PANASONIC
PANASONIC EEEFK0J331P
image shown is a representation only
EEEFK0J331P
Description: V-FK 330uF 6,3V 20% 8x6 Supplier: PANASONIC Matchcode: HCRL330U6,3V Rutronik No.: KEL16335 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 Packaging: REEL PAP
C(N)
330 µF
V(N)
6.3 V
Rutronik size
8x6 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
Z(100kHz/20°C)
260 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
300 mA
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Supp. case size
8x6,2 mm