EEEFC1V4R7R
PANASONIC
PANASONIC EEEFC1V4R7R
image shown is a representation only
EEEFC1V4R7R
Description: FC 4,7uF 35V 20% 4x5 Supplier: PANASONIC Matchcode: HCRL4,7U35V Rutronik No.: KEL16503 Unit Pack: 2000 MOQ: 4000 Packaging: REEL PAP
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
4.7 µF
V(N)
35 V
Rutronik size
4x5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
1000 h
Z(100kHz/20°C)
3000 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
60 mA
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Supp. case size
4x5,4 mm