EEEFC1V470P
PANASONIC
PANASONIC EEEFC1V470P
image shown is a representation only
EEEFC1V470P
Description: V-FC 47uF 35V 20% 8x6 Supplier: PANASONIC Matchcode: HCRL47U35V Rutronik No.: KEL12044 Unit Pack: 1000 MOQ: 2000 Packaging: REEL PAP
Datasheet
Add to Project
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
47 µF
V(N)
35 V
Rutronik size
8x6 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
1000 h
Z(100kHz/20°C)
400 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
230 mA
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Supp. case size
8x6,2 mm