EEEFC1V331P
PANASONIC
PANASONIC EEEFC1V331P
image shown is a representation only
EEEFC1V331P
Description: V-FC 330uF 35V 20% 10x10 Supplier: PANASONIC Matchcode: HCRL330U35V Rutronik No.: KEL12077 Unit Pack: 500 MOQ: 1000 Packaging: REEL PAP
C(N)
330 µF
V(N)
35 V
Rutronik size
10x10 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
1000 h
Z(100kHz/20°C)
150 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
670 mA
Packaging
REEL PAP
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Supp. case size
10x10,2 mm