EEEFC1V220AP
PANASONIC
PANASONIC EEEFC1V220AP
image shown is a representation only
EEEFC1V220AP
Description: V-FC 22uF 35V 20% 6x5 Supplier: PANASONIC Matchcode: HCRL22U35V Rutronik No.: KEL14362 Unit Pack: 1000 MOQ: 2000 Packaging: REEL PAP
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
22 µF
V(N)
35 V
Style
SMD
Rutronik size
6x5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
1000 h
Z(100kHz/20°C)
1000 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
140 mA
Packaging
REEL PAP
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Con. design
NA
Supp. case size
6,3x5,4 mm