EEEFC1H100P
PANASONIC
PANASONIC EEEFC1H100P
image shown is a representation only
EEEFC1H100P
Description: V-FC 10uF 50V 20% 6x5 Supplier: PANASONIC Matchcode: HCRL10U50V Rutronik No.: KEL16310 Unit Pack: 1000 MOQ: 2000 Packaging: REEL PAP
C(N)
10 µF
V(N)
50 V
Rutronik size
6x5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
Z(100kHz/20°C)
2000 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
70 mA
Packaging
REEL PAP
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Supp. case size
6,3x5,4 mm