EEE1HA4R7AR
PANASONIC
PANASONIC EEE1HA4R7AR
image shown is a representation only
EEE1HA4R7AR
Description: VS 4,7uF 50V 20% 5x5 Supplier: PANASONIC Matchcode: CR4,7U50V Rutronik No.: KEL23201 Unit Pack: 1000 MOQ: 3000 Packaging: REEL PAP
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
4.7 µF
V(N)
50 V
Rutronik size
5x5 mm
Permis.T(A)max
85 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
I(@100kHz/T(A)m
39 mA
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Supp. case size
5x5,4 mm
Reel step
12 mm