EEE1HA221P
PANASONIC
PANASONIC EEE1HA221P
image shown is a representation only
EEE1HA221P
Description: VS 220uF 50V 20% 10x10 Supplier: PANASONIC Matchcode: CR220U50V Rutronik No.: KEL12251 Unit Pack: 500 MOQ: 1000 Packaging: REEL PAP
Datasheet
Add to Project
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
220 µF
V(N)
50 V
Rutronik size
10x10 mm
Permis.T(A)max
85 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Supp. case size
10x10,2 mm