EEE1CA100SR
PANASONIC
PANASONIC EEE1CA100SR
image shown is a representation only
EEE1CA100SR
Description: VS 10uF 16V 20% 4x5 Supplier: PANASONIC Matchcode: CR10U16V Rutronik No.: KEL15447 Unit Pack: 2000 MOQ: 2000 Packaging: REEL PAP
C(N)
10 µF
V(N)
16 V
Rutronik size
4x5 mm
Permis.T(A)max
85 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
Packaging
REEL PAP
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Supp. case size
4x5,4 mm