ECEA1EN220X
PANASONIC
PANASONIC ECEA1EN220X
image shown is a representation only
ECEA1EN220X
Description: SU 22uF 25V 20% 5x11/2,0 Supplier: PANASONIC Matchcode: SE22U25V2,0 Rutronik No.: KEL23206 Unit Pack: 200 MOQ: 4000 package: BULK Packaging: BULK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
22 µF
V(N)
25 V
Style
RADIAL
Rutronik size
5x11 mm
Pitch
2 mm
Permis.T(A)max
85 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
I(@100kHz/T(A)m
102 mA
Packaging
BULK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Con. design
NA
Wire diameter
0.5 mm
Supp. case size
5x11 mm