ECA2WHG3R3
PANASONIC
PANASONIC ECA2WHG3R3
image shown is a representation only
ECA2WHG3R3
Description: NHG 3,3uF 450V 20% 10x16/5,0 Supplier: PANASONIC Matchcode: HFR3,3U450V5,0 Rutronik No.: KEL20244 Unit Pack: 200 MOQ: 2000 Packaging: BULK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
3.3 µF
V(N)
450 V
Rutronik size
10x16 mm
Pitch
5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
I(@100kHz/T(A)m
61.5 mA
Packaging
BULK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-25 °C
Con. design
NA
Wire diameter
0.6 mm
Supp. case size
10x16 mm