ECA2GHG4R7
PANASONIC
PANASONIC ECA2GHG4R7
image shown is a representation only
ECA2GHG4R7
Description: NHG 4.7uF 400V 20% 10x16/5,0 Supplier: PANASONIC Matchcode: HFR4,7U400V5,0 Rutronik No.: KEL23223 Unit Pack: 200 MOQ: 2000 package: BULK Packaging: BULK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
4.7 µF
V(N)
400 V
Rutronik size
10x16 mm
Pitch
5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
I(@100kHz/T(A)m
75 mA
Packaging
BULK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-25 °C
Con. design
NA
Wire diameter
0.6 mm
Supp. case size
10x16 mm