6SVPE220M
PANASONIC
PANASONIC 6SVPE220M
image shown is a representation only
6SVPE220M
Description: SVPE 220uF 6,3V 20% 6x6 Supplier: PANASONIC Matchcode: SPC220U6,3V Rutronik No.: KEL19741 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 Packaging: REEL PAP
Datasheet
Add to Project
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
220 µF
V(N)
6.3 V
Style
SMD
Rutronik size
6x6 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
Z(100kHz/20°C)
12 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
3900 mA
Packaging
REEL PAP
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Supp. case size
6,3x5,9 mm