35SEPF82M
PANASONIC
35SEPF82M
Description: SEPF 82uF 35V 20% 8x12/3.5 Supplier: PANASONIC Matchcode: SPR82U35V3,5 Rutronik No.: KEL23237 Unit Pack: 200 MOQ: 200 package: BULK Packaging: BULK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
82 µF
V(N)
35 V
Style
RADIAL
Rutronik size
8x12 mm
Pitch
3.5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
5000 h
Z(100kHz/20°C)
20 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
4000 mA
Packaging
BULK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Con. design
NA
Wire diameter
0.6 mm
Supp. case size
8x12 mm