2R5TPE680MFL
PANASONIC
PANASONIC 2R5TPE680MFL
image shown is a representation only
2R5TPE680MFL
Description: TC 680uF 2,5V 20% Case D3 15mOhm Supplier: PANASONIC Matchcode: TC680U2,5VDPOLY Rutronik No.: KTA8306 Unit Pack: 2500 MOQ: 2500 Packaging: REEL BLI
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
680µ F
U(N)
2.5 V
Case code
D3L
ESR
0.015 Ohm
Tolerance
20 %
Automotive
NO
Leakage current
170 µA
T(A)min
-55 °C
T(A)max
105 °C
Dissip.factor
0.1
ESR at frequen.
100 kHz
ESR at temp.
20 °C
Dielectric
POLYMER
Length
7.3 mm
Width
4.3 mm
Height
2.8 mm