10SVPC68M
PANASONIC
PANASONIC 10SVPC68M
image shown is a representation only
10SVPC68M
Description: SVPC 68uF 10V 20% 5x6 Supplier: PANASONIC Matchcode: SPC68U10V Rutronik No.: KEL19838 Unit Pack: 1500 MOQ: 1500 Packaging: REEL PAP
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
68 µF
V(N)
10 V
Style
SMD
Rutronik size
5x6 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
Z(100kHz/20°C)
30 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
1970 mA
Packaging
REEL PAP
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Supp. case size
5x5,9 mm