G7J4AP24DC
OMRON
OMRON G7J4AP24DC
image shown is a representation only
G7J4AP24DC
Description: INDUSTRY PCB 24V 4NO Supplier: OMRON Matchcode: G7J4AP24DC NETTO Rutronik No.: REL7471 Unit Pack: 1 MOQ: 3750 Packaging: BOX
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Coil voltage
24 V
Normaly open
4
Chg.over
0
Normaly closed
0
Coil resistance
72 Ohm
No. of coils
1
Switch current
25 A
Switch volt[AC]
250 V[AC]
Switch volt[DC]
125 V[DC]
Contact materia
AGAL
Length
51.5 mm
Width
33.5 mm
Height
51 mm