G6K2FY45DC
OMRON
OMRON G6K2FY45DC
image shown is a representation only
G6K2FY45DC
Description: SIGNAL RELAY 4,5V 1A 2CO SMT Supplier: OMRON Matchcode: G6K2FY45DC Rutronik No.: REL7703 Unit Pack: 1 MOQ: 1 Packaging: BOX
Find Alternatives Datasheet
Coil voltage
4.5 V
Coil resistance
194 Ohm
P(N) coil
100 mW
Switch current
1 A
Switch volt[AC]
125 V[AC]
Switch volt[DC]
50 V[DC]
Contact materia
AGALLOY
Switch freq.
0 MHz
Length
10.3 mm
Width
6.9 mm
Height
5.4 mm
Isol. voltage
2.5 kV
Protection clas
FLUX
Diameter
0 mm