G6K2FY12DC
OMRON
OMRON G6K2FY12DC
image shown is a representation only
G6K2FY12DC
Description: SIGNAL RELAY 12V 1A 2CO SMT Supplier: OMRON Matchcode: G6K2FY12DC Rutronik No.: REL4382 Unit Pack: 500 MOQ: 500 package: TUBE Packaging: TUBE
Find Alternatives
Coil voltage
12 V
Coil resistance
1315 Ohm
P(N) coil
100 mW
Package
TUBE
Switch current
1 A
Switch volt[AC]
125 V[AC]
Switch volt[DC]
50 V[DC]
Length
10.3 mm
Width
6.9 mm
Height
5.4 mm
Isol. voltage
2.5 kV
RoHS Status
RoHS-conform
Packaging
TUBE
Automotive
NO
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
China
ABC-Code
A
Supplier Lead time
15 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Prices
Alternatives
OMRON
OMRON G6SK212DC
G6SK212DC
Electromechanical Components
  • SIGNAL RELAY 12V THT 2A 2CO