G6J2FSYTR24DC
OMRON
OMRON G6J2FSYTR24DC
image shown is a representation only
G6J2FSYTR24DC
Description: SIGNAL RELAY 24V 1A SMT 2NO Supplier: OMRON Matchcode: G6J2FSYTR24DC Rutronik No.: REL8922 Unit Pack: 800 MOQ: 800 Packaging: REEL
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Coil voltage
24 V
Coil type
MONOSTABLE
Normaly open
0
Chg.over
2
Normaly closed
0
P(N) coil
140 mW
Switch current
1 A
Switch volt[AC]
125 V[AC]
Switch volt[DC]
110 V[DC]
Contact materia
AG
Length
10.6 mm
Width
5.7 mm
Height
10 mm
Technology
SMT
Isol. voltage
3 kV