G6E134PUS24DC
OMRON
OMRON G6E134PUS24DC
image shown is a representation only
G6E134PUS24DC
Description: SIGNAL RELAY 24V 3A 1CO THT Supplier: OMRON Matchcode: G6E134PUS24DC Rutronik No.: REL386 Unit Pack: 500 MOQ: 500 Packaging: BOX
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Coil voltage
24 V
Coil type
MONOSTABLE
Normaly open
0
Chg.over
1
Normaly closed
0
Coil resistance
2880 Ohm
P(N) coil
200 mW
No. of coils
1
Switch current
3 A
Switch volt[AC]
250 V[AC]
Switch volt[DC]
220 V[DC]
Contact materia
AgAuClad
Length
16 mm
Width
10 mm
Height
8 mm