G6A274PSTUS12DC
OMRON
OMRON G6A274PSTUS12DC
image shown is a representation only
G6A274PSTUS12DC
Description: SIGNAL RELAY 12V 2A 2CO THT Supplier: OMRON Matchcode: G6A274PSTUS12DC Rutronik No.: REL4955 Unit Pack: 500 MOQ: 500 Packaging: TRAY
Coil voltage
12 V
Coil type
MONOSTABLE
Coil resistance
0 Ohm
P(N) coil
360 mW
Switch current
2 A
Switch volt[AC]
250 V[AC]
Switch volt[DC]
220 V[DC]
Length
20.2 mm
Width
10.1 mm
Height
8.4 mm
Packaging
TRAY
Supplier Lead time
24 weeks
OMRON
OMRON G6SK212DC
G6SK212DC
Electromechanical Components
  • SIGNAL RELAY 12V THT 2A 2CO