G2RG2AX24DC
OMRON
OMRON G2RG2AX24DC
image shown is a representation only
G2RG2AX24DC
Description: POWER THT 24DC 10A DPST-NO Supplier: OMRON Matchcode: G2RG2AX24DC Rutronik No.: REL9404 Unit Pack: 600 MOQ: 600 Packaging: BOX
Coil voltage
24 V
Normaly open
2
Coil resistance
720 Ohm
P(N) coil
800 mW
Switch current
10 A
Switch volt[AC]
0 V[AC]
Switch volt[DC]
500 V[DC]
Contact materia
AGALLOY
Switch freq.
0 MHz
Length
29 mm
Width
23.5 mm
Height
29.5 mm
Technology
THT
Isol. voltage
0 kV
Protection clas
RTII
Diameter
0 mm