NJW4182U3-33
NISSHINBO
NISSHINBO NJW4182U3-33
image shown is a representation only
NJW4182U3-33
Description: LDO VREG POS 3,3V 0,1A SOT89 Supplier: NISSHINBO Matchcode: NJW4182U3-33 Rutronik No.: ICSPR10201 Unit Pack: 1 MOQ: 1 package: SOT89 Packaging: REEL
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Mode
POS
Output Voltage
3.3 V
Output current
0.1 A
Input Voltage
40 V
Package
SOT89
Automotive
NO
Op.Temp R.min
-40 °C
Dropout Voltage
180 mV
Quiescent curre
0.009 mA
Tolerance
1 %
Op.Temp R.max
85 °C