NF123H001E12
NF FORWARD
NF FORWARD NF123H001E12
image shown is a representation only
NF123H001E12
Description: Autom THT 12DC 1CO 30A Supplier: NF FORWARD Matchcode: NF123H001E12 Rutronik No.: REL9608 Unit Pack: 100 MOQ: 4000 Packaging: TUBE
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Coil voltage
12 V
Coil type
MONOSTABLE
Normaly open
0
Chg.over
1
Normaly closed
0
Coil resistance
254 Ohm
P(N) coil
570 mW
No. of coils
1
Switch current
30 A
Switch volt[AC]
0 V[AC]
Switch volt[DC]
0 V[DC]
Contact materia
AGALLOY
Switch freq.
0 MHz
Length
12.9 mm
Width
12 mm
Height
12.7 mm
Technology
THT
Isol. voltage
0 kV
Protection clas
Diameter
0 mm