XRCGB27M120F3M00R0
MURATA
MURATA XRCGB27M120F3M00R0
image shown is a representation only
XRCGB27M120F3M00R0
Description: XRCGB 27,120000M 30ppm 6pF Supplier: MURATA Matchcode: Q27,120000 MHZ XRCGB Rutronik No.: QUARZ6414 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 package: XRCGB Packaging: REEL
Frequency
27.12 MHz
Tolerance
+/-30 ppm
Temp.range
-30+85 °C
Stabil./ Temp.
+/-40 ppm
Load capacity
6 pF
Height
0.65 mm
Width
1.6 mm
Length
2 mm
ESR max.
150 Ohm